راهکار تشخیص پیامک های قلابی و واقعی ارگان های دولتی

به گزارش وبلاگ گیت، سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا درباره راه تشخیص پیامک واقعی و غیر واقعی با یکدیگر توضیحاتی داد.

راهکار تشخیص پیامک های قلابی و واقعی ارگان های دولتی

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ گیت، با توجه به ارسال پیامک هایی با مضامین مختلف برای هموطنان مبنی بر ارائه خدمات و ثبت نام در طرح ها و دریافت بسته های حمایتی دولتی، کارت سوخت، کارت ملی و ...، از سوی افراد ناشناس، عده ای با سرشماره های مختلف که تعیین نیست آیا این شماره ها واقعی و متعلق به ارگان تعیین هستند یا خیر؟ اقدام به ارسال پیامک هایی به هموطنان می نمایند .

در چنین لحظاتی دریافت نمایندگان این پیامک ها بر سر دوراهی قرار می گیرند و برای تعیین شدن واقعیت ماجرا و اینکه کدام سرشماره ها واقعی و کدامیک از آن ها جعلی است، به سراغ سرپرست مرکز تشخصی و پیشگیری پلیس فتا رفتیم .

سرهنگ علی محمد رجبی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا درباره کلاهبرداری های احتمالی در مورد موضوع دریافت پیامک های خدماتی دولت و سازمان های رسمی در کشور گفت: هر پیامکی که در این خصوص با سر شماره های مختلف برای هموطنان ارسال می گردد، رسمیت ندارد .

وی اضافه کرد: پیامک های تمام ارگان های دولتی و رسمی کشور فقط با نام خود سازمان ها و ارگان ها برای هموطنان ارسال می گردد؛ لذا در صورت دریافت پیامکی با مضمون موضوعات دولتی و ... که با سر شماره های مختلف ارسال شده است، رسمیت ندارد و ارسال تمامی این پیامک ها با هدف کلاهبرداری است .

سرهنگ رجبی اظهار کرد: در صورت مشاهده هر گونه پیامک با سر شماره های مختلف، هموطنان می توانند شماره فرستنده پیامک را به سامانه 195 ، سامانه # 800 و یا سایت پلیس فتا گزارش دهند تا موارد مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد .

با توجه به صحبت های سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا، نباید به پیامک های دارای شماره ای که با هدف ثبت نام در طرح های دولتی و دریافت کارت های مختلف اعماز کارت ملی، کارت سوخت و ... اعتماد کرد .

هموطنان در مورد این موضوع باید از مراجع رسمی و دفاتر پیشخوان دولت و یا پلیس + 10 توضیحات مربوط به مسائل خود را طلب نمایند و به یک پیامک بدون منبع و غیر رسمی اکتفا ننمایند تا دچار کلاهبرداری سودجویان نشوند .

منبع:باشگاه وبلاگ گیت

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "راهکار تشخیص پیامک های قلابی و واقعی ارگان های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار تشخیص پیامک های قلابی و واقعی ارگان های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید