هجوم مجدد ملخ صحرایی به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ گیت، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان نسبت به هجوم مجددملخ صحرایی به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان هشدار داد.

هجوم مجدد ملخ صحرایی به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان

امان الله طوقی گفت: در پی هشدار های سازمان خوار و بار جهانی فائو وکارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر هجوم قریب الوقوع ملخ صحرایی مهاجر به استان های جنوبی کشور، مدیران جهادکشاورزی شهرستانهای جنوبی استان با آماده باش کامل ودیده بانی های مستمر با تشکیل ستاد بحران شهرستان و با هماهنگی فرمانداران و بخشداران نسبت به تهیه سم و سمپاش و خودرو اقدام نمایند.

وی تاکید نمود: مهمترین بخش عملیات مبارزه دیده بانی و رصد آفت بوده که به محض تجمع آفت در منطقه ای عملیات مبارزه با یاری کشاورزان و بهره برداران انجام خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان از زارعین و باغداران خواست به محض مشاهده دستجات ملخ به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

طوقی بیان داشت: از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته تا به امروز 212هزار و306هکتار علیه این آفت بین المللی در استان سیستان و بلوچستان مبارزه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هجوم مجدد ملخ صحرایی به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم مجدد ملخ صحرایی به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید