اخبار گرانی با سرعت مافوق نور، همین سفره خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم

به گزارش وبلاگ گیت، خبرگزاری خبرنگاران- علیرضا تاجریان- این روزها اخبار گرانی با سرعت مافوق نور در رسانه ها مخابره می شود. سرعت گرانی ها، اصحاب رسانه را هم در شوک سنگین فرو برده است.

اخبار گرانی با سرعت مافوق نور، همین سفره خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم

حرفه خبرنگاری و روزنامه نگاری در روزگار ما بسیار سخت است؛ سخت از آن رو که باید از یک سو درباره درد و مسائل مردم روزگار خود بنویسی و از سوی دیگر شاهد کشمش های سیاسی مدیران و مسئولان کشور باشی! دعوا بر سر چیست؟ ؛ دعوای همیشگی؛ مدیریت کشور. جریان رقیب از مدیریت دولت انتقاد می کند و دولت در واکنش می گوید: شما اصلا می دانید مدیریت چیست؟

ارتباط ساده ای هم میان دو این: مسائل مردم و دعوای مدیران و مسئولان کشور وجود دارد؛ هر چقدر دعوای مسئولان بیشتر می شود، به درد و مسائل مردم افزوده می شود.

این چند روز اخبار گرانی با سرعت مافوق نور در رسانه ها مخابره می شود. سرعت گرانی ها، اصحاب رسانه را هم در شوک سنگین فرو برده است. خبرنگار و روزنامه نگار می خواهد درباره دلایل گرانی میوه بنویسید، لبنیات گران می شود! می خواهد درباره گرانی لبنات بنویسد، گوشت قرمز گران می شود! می خواهد درباره گرانی گوشت قرمز بنویسد، مرغ گران می شود، می خواهد درباره گرانی مرغ بنویسد، حبوبات گران می شود، می خواهد درباره گرانی حبوبات بنویسد چند قلم کالای اساسی دیگر گران می شود! می خواهد درباره گرانی کالاهای اساسی بنویسد، دوباره لبنات گران می شود، دوباره گوشت قرمز گران می شود، دوباره روغن گران می شود، دوباره حبوبات گران می شود، دوباره مرغ گران می شود و ...

سوژه های خبری خبرنگار و روزنامه نگار در لحظه است؛ وقتی گرانی از سوژه خبری جلو می زند، همین کار را برای اصحاب رسانه سخت می کند و ...

نمک به زخم پاشیدن به بهانه کرونا

اخبار گرانی با سرعت مافوق نور در رسانه ها مخابره می شود. قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته و هر روز سفره آنها کوچک و کوچکتر می شود؛

گوجه فرهنگی، پر!

گوشت قرمز، پر!

لبنیات، پر!

کره، پر!

مرغ، پر!

و ...

در این میان یکی از مدیران و مسئولان کشور در اظهارنظری عجیب درباره دلایل کاهش 40 درصدی مصرف گوشت قرمز در کشور می گوید: با شیوع کرونا مصرف گوشت قرمز در کشور 40 درصد کاهش یافته و باعث انباشت دام شد و بیشترین ضرر را به اقتصاد عشایر زده است!

عجیب از این نظر که در روزهای ابتدایی شیوع کرونا، میزان مصرف گوشت قرمز در کشور بخاطر تاثیر آن در بهبود سیستم ایمنی بدن، افزایش داشت اما این روزها که کشور در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفته است، شاهد کاهش محسوس مصرف گوشت قرمز در کشور هستیم!!

شنیدن این اظهارنظر و مخابره آن به عنوان یک خبر، برای اصحاب رسانه، درد است؛ چرا؟ درد است چون تو هم از جنس همین مردم هستی؛ دلیل کاهش مصرف گوشت قرمز را به خوبی می دانی؛ گرانی. مردم گوشت قرمز کمتر مصرف می کنند چون قدرت خرید آن را ندارند.

اظهارنظر عجیب این مسئول، درست مثل پاشیدن نمک به زخم است؛ زخم گرانی که بر پوست و گوشت مردم نشسته است.

عجیب تر اینکه کاهش مصرف گوشت قرمز در کشور باعث انباشت دام شده است! و به اقتصاد هم ضرر زده است! یعنی دولت حاضر است دام انباشته شود، به اقتصاد کشور ضرر وارد شود، اما گوشت را با قیمت پایین تر به مردم نمی فروشد؟!

آخر این چه مدیریت و چه اقتصادی است؟! ؛ کجاست اصل عرضه و تقاضا؟! ، کجاست مدیریت توزیع و تنظیم قیمت؟! و ...

لطفا اگر نمی توانید جلوی گرانی ها را بگیرید، به بهانه کرونا، نمک روی زخم ما نپاشید. اگر رویتان می شود، همین سفره خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اخبار گرانی با سرعت مافوق نور، همین سفره خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار گرانی با سرعت مافوق نور، همین سفره خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید