تحریم دارویی و غذایی ایران توسط آمریکا مصداق تروریست مالی است

به گزارش وبلاگ گیت، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: افرادی که با تحریم به جان انسانها رحم نمی نمایند، در عمل هیچ تفاوتی با داعش ندارند.

تحریم دارویی و غذایی ایران توسط آمریکا مصداق تروریست مالی است

علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با ، با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا که دارو و مواد غذایی را در برگرفته است گفت: اقدام اخیر آمریکا مصداق شاخص تروریست مالی است.

او ادامه داد: افرادی که به جان انسانها رحم نمی نمایند، اما خودشان را جز دولت های متمدن می دانند در عمل هیچ تفاوتی با داعشی که به راحتی انسان ها را می کشد و می سوزاند ندارند.

بروجردی تاکید نمود: اگر آمریکایی ها بخواهند به چنین جنایت ضد انسانی دست بزنند، ما هرگز زیربار نخواهیم رفت و به هر طریقی مشکل خود را حل می کنیم، علاوه بر اینکه ما بیشتر نیازهای دارویی خود را در داخل کشور رفع نموده و حتی به کشورهای دیگر هم صادر می کنیم.

او ادامه داد: علاوه بر این، در دورانی که آمریکایی ها صادرات داروهای بیماران سرطانی را قطع کردند با کوشش دانشمندانمان نتوانستیم این داروها را در داخل فراوری کنیم و امروز هم فراوریات بیشتر کارخانه های دارو سازی ما داخلی است؛ بنابراین هر اقدام آمریکا ما را به سمت خودکفایی بیشتر خواهد برد، اگرچه در هر حال این کار آنها اقدامی تروریستی است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به اقدامات ضد انسانی دولت ترامپ اضافه کرد: در آمریکای دوران ترامپ همه چیز سابقه داشته و آنها به هر اقدام غیر انسانی دست می زنند، اما وزارت امور خارجه حتما باید به شورای امنیت سازمان ملل درباره این اقدام ضد انسانی شکایت کند.

او درباره چگونگی واکنش مجامع بین المللی بیان نمود: تنها ما نباید به آنها واکنش نشان بدهیم و طبیعتا این اقدام غیر انسانی هر مدعی دفاع از حقوق بشر و انسانیت را به واکنش وامی دارد، کمااینکه آنها به لحاظ مجموع مقررات بین المللی نمی توانند این کار را انجام دهند.

لازم به ذکر است مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا این هفته با حضور در یک نشست خبری، اظهار داشت که واشنگتن تحریم های تازه ای علیه شرکت خطوط کشتی رانی ایران (IRISL) و شرکت ای-سیل (E-Sail) مستقر در چین، اعمال می نماید.وزارت خزانه داری آمریکا در شرح خود در خصوص آثار این تحریم ها، به صراحت عنوان نموده است که اقدام تازه این کشور ارسال دارو و اقلام انسانی به ایران را محدود می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تحریم دارویی و غذایی ایران توسط آمریکا مصداق تروریست مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم دارویی و غذایی ایران توسط آمریکا مصداق تروریست مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید