دستیار صوتی الکسا از این پس می تواند با احساسات به کاربران واکنش نشان دهد

به گزارش وبلاگ گیت، اگر یکی از هواداران پرو پا قرص دستیاران صوتی هوشمند هستید، باید بگوییم آمازون خبر خوبی برایتان دارد. الکسا، دستیار صوتی هوشمند این شرکت می تواند از این پس، به فعالیت های افراد، با احساساتی همانند هیجان یا نا امیدی پاسخ دهد.

دستیار صوتی الکسا از این پس می تواند با احساسات به کاربران واکنش نشان دهد

روز سه شنبه آمازون، توسعه دهنده الکسا، بیان کرد این دستیار مجازی هوشمند می تواند به کاربران آمریکایی پاسخی توام با احساسات بدهد. مثلا با صدای شاد و سرزنده و هیجان انگیز و البته در مواقعی هم با حالت نا امیدی و عاطفی!

برای مثال، اگر کاربر به پرسشی اشتباه پاسخ دهد، الکسا با یک حالت نا امیدانه و اگر هم کاربری فرضا یک بازی را برنده گردد، با حالت هیجان انگیز به آن واکنش نشان می دهد.

اینطور که به نظر می رسد، این قابلیت در الکسا از سیستم تبدیل متن به گفتار با استفاده از شبکه عصبی بهره می برد. نوعی از فناوری تبدیل متن به گفتار که خود آمازون آن را به عنوان بخشی از قابلیت های پولی (Polly)، سیستم تبدیل متن به گفتار قبلی این شرکت، طراحی نموده بود.

محصولات جدید آمازون رونمایی شدند؛ از انگشتر هوشمند تا عینک مجهز به الکسا

از قابلیت های جذاب دیگر الکسا، شدت ابراز احساسات است. به عبارتی، هم حالت نا امیدی و هم حالت هیجان می تواند با شدت کم، متوسط و زیاد ابراز گردد. شما عزیزان می توانید در ویدیوی زیر، حالت هیجان انگیز الکسا را با شدت زیاد مشاهده کنید.

الکسا همچنین به دو حالت صدای جدید اخبار و موسیقی نیز مجهز شده که کاربران استرالیایی می توانند از حالت صدای اخبار با لهجه استرالیایی این دستیار صوتی نیز بهره ببرند. هر دو حالت صدا با دو نوع مختلف همراه هستند که آمازون آن را صدای استاندارد و سبک گفتار می نامد.

مثلا حالت استاندارد اخبار به زبان آمریکایی، بسیار صریح، شاداب و کاملا واضح و گویا است که حتی زیر و بمی صدا و تاکید روی کلمات مهم نیز در آن به خوبی رعایت می گردد. حالت استاندارد موسیقی اما کمی آهسته تر، آرام و بی شتاب است.

در ویدیو های زیر می توانید ابتدا حالت صدای استاندارد موسیقی و سپس حالت صدای استاندارد اخبار را مشاهده کنید.

الکسا قبلا در ماه ژانویه نیز حالت صدای جدیدی را دریافت نموده بود. این صدا بیشتر به گوینده اخبار شباهت دارد که با هدف خواندن اخبار روزانه به این دستیار صوتی اضافه شده بود. در ماه اکتبر سال گذشته نیز حالت صدای زمزمه به آن اضافه شده بود.

در ویدیوی زیر می توانید ابتدا حالت گویندگی اخبار و سپس حالت زمزمه را گوش کنید.

نظر شما در رابطه با قابلیت های جدید اضافه شده به الکسا و پیشرفت آن در این زمینه چیست؟ آیا دستیارهای صوتی می توانند بیش از این نیز پیشرفت نمایند؟

منبع: businessinsider

منبع: دیجیکالا مگ

به "دستیار صوتی الکسا از این پس می تواند با احساسات به کاربران واکنش نشان دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار صوتی الکسا از این پس می تواند با احساسات به کاربران واکنش نشان دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید