راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

به گزارش وبلاگ گیت، تزئین دکوراسیون حیاط منزل یکی از بهترین راه ها برای نشان دادن شخصیت و سلیقه شما به دیگران است. برای اینکه هزینه نهایی ساخت یک حیاط زیبا و شاد به کمترین میزان خود برسد راه های زیادی پیش روی شما وجود خواهد داشت. راه هایی که نمایی مانند یک حیاط لوکس را خواهند داشت اما در مقابل از هزینه بالایی برخوردار نخواهند بود. در واقع دلیلی وجود ندارد هزینه ایجاد یک حیاط مدرن و زیبا گران تمام شود. به لطف پیشرفت علم طراحی، ایجاد حیاط هایی با باغچه های زیبا که در گذشته هزینه ای چند ده میلیونی نیاز داشتند، در دسترس عده بیشتری از مردم قرار گرفته اند. طراحان محیط باز در پی استفاده از وسایل خلاقانه ای بوده که در کنار قمت کمتر از هزینه نگهداری پایین تری هم برخوردار هستند .

راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم

دیگر این روزها نیازی به خریدهای سنگین برای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل نیست تا بتوان به آن طرح رویایی و دوست داشتنی که سالها در ذهنمان مرور می کردیم رسید بلکه می توان به کمک طراحی های اعجاب آور طراحان امروزی، با کمترین هزینه و حتی در فضایی بسیار محدود، یک حیاط زیبا و دلباز داشت.

همچنین با توجه به ورود انواع وسایلِ ساخت و تزئین حیاط منزل، از موزاییک کف حیاط گرفته تا سنگ های تزئینی حاشیه باغچه و همچنین گلدان های بسیار زیبا و بزرگ و کوچک، دیگر نباید نگران بود و اساساً با وجود این تعداد امکاناتِ نسبتاً ارزان برای تزئین دکـوراسیون حیاط منزل نمی توان ناراحت بود؛ هر چیزی در هر شکل و شمایل و با هر طرحی موجود است فقط کافی ست شکل و طرح کلی حیاط را به خوبی مشخص کرده و سپس کم کم بر روی جزئیات و ریزه کاری ها تمرکز کنید.

نکته مهم توجه به فضایی است که در حیاط منزل در اختیار دارید. فارغ از کوچکی یا بزرگی حیاط منزل اگر علاقمندید بیشتر اوقات خود را در حیاط بگذارید باید دقیقا مشخص کنید به چه چیزهایی در حیاط نیاز خواهید داشت تا لذت بیشتری از بودن در این مکان ببرید. مشخص کردن این عوامل به فرایند طراحی جهت مشخص و معلومی می دهد .

برای لذت بردن از حیاط بزرگ و حتی کوچک و دلنشین خود می توانید از چند صندلی و یک میز جمع و جور در گوشه ای از حیاط استفاده کنید، کاری که بسکمک از ما و شما سال هاست انجام می دهیم. استفاده از میز و صندلی نه تنها در زیبایی حیاط منزل به شدت تاثیرگذار است بلکه محیطی مفرح برای افراد خانواده و همچنین میهمان ها ایجاد می کند.

همچنین اگر تمایل به ایجاد باغچه های دائمی در برخی زوایای حیاط ندارید می توانید از تعدادی گلدان بزرگ همراه با گل یا درختچه هایی زیبا استفاده نمایید تا زیبایی گل ها و درختچه ها در کنار زیبایی خود گلدان ها، چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل را به شکلی اساسی متحول نماید.

معمولا یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین راه های تزیین حیاط منزل، استفاده از کفپوش های شیک است. اگر منطقه ای خالی و بدون استفاده در حیاط خانه خود دارید می توانید با پوششی زیبا جلوه ای شیک و لوکس به دکوراسیون حیاط خود بدهید. یکی از بهترین مدل های استفاده از کفپوش هایی موزاییکی به اندازه های کوچک یا بزرگ در کنار یکدیگر و کاشتن گیاه خزه بین مرزهای آنها است، با این روش علاوه بر کم کردن هزینه از طریق نیاز کمتر به موزاییک برای پوشش کف حیاط، جلوه ای بسیار مجذوب کننده و زیبا در این مکان ایجاد خواهد شد. کفپوش های موزاییکی معمولا پایین ترین هزینه را در پی خواهند داشتن اما به اندازه کم هم می توانید در قمست نشیمن حیاط، از کفپوش های چوبی یا طرح چوب استفاده کنید .

و یا می توانید مسیری مارپیچ در کف حیاط به کمک موزاییک یا سنگ هایی متفاوت با سایر موازییک ها ایجاد کرده تا به نوعی، راهی خاص و ویژه برای رفت و آمد ایجاد کرده باشید. برای آشنایی بیشتر با برخی ایده های مجذوب کننده و امروزی می توانید به تصاویر زیر دقت نمایید:

منبع: اتاق

به "راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای چیدمان و تزئین دکوراسیون حیاط منزل با هزینه ای کم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید