شناسایی مبتلایان مخفی کرونا در ایران

به گزارش وبلاگ گیت، خبرنگاران : هرچقدر میزان تست های روزانه کرونا افزایش پیدا می کند تعداد مبتلایان روزانه هم بالاتر می رود این نشان می دهد افراد زیادی مبتلا هستند که با افزایش تست ها قابل شناسایی می شوند.

شناسایی مبتلایان مخفی کرونا در ایران

به گزارش وبلاگ گیت، آمار مبتلایان در 20 آبان ماه برای دومین بار متوالی از مرز 10 هزار نفر گذشت. فوتی های کرونایی نیز در روز جاری رقمی فراتر از 450 نفر را به ثبت رساند.

مهمترین ویژگی تلخ آمارهای کرونایی در روزهای اخیر آن است که دیگر این رقم ها رکوردهای کرونایی به حساب نمی آیند. در کنار این آمار ها اما تستی های روزانه کرونایی در امروز یک رکورد دیگر رابه ثبت رساندند .

جهش مبتلایان و فوتی های کرونا

از ابتدای پاییز با اوج گیری مجدد کرونا میزان ابتلا و فوتی های کرونایی با تغییرات بسیاری روبرو شد. آمار ها نشان از جهش مبتلایان کرونایی و فوتی ها بر اثر این بیماری بوده است.

در همین خصوص میزان ابتلای روزانه در روز جاری به 10 هزار و 339 نفر رسید که این دومین روزیست که میزان مبتلایان روزانه به بالاتر از این رقم می رسد. براساس این آمار میزان بستری های روزانه اکنون بالاتر از 3 هزار نفر بوده است. فوتی های کرونایی نیز برای نهمین روز متوالی بالاتر از 400 نفر به ثبت رسیده اند که آماری تلخ به حساب می آید.

تست ها رکورد زدند

میزان تستی های کرونایی در روز جاری رقمی قابل توجه داشت. مشاهده آمار کرونایی از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز نشان می دهد که آمار تا به امروز به این حد نبوده است و این رقم رکوردی در این زمینه محسوب می شود. بر همین اساس میزان آزمایش های کرونایی در روز جاری به فراتر از 39 هزار مورد رسید.

مقایسه نسبت ابتلا به تستی ها نیز حکایت از آن دارد که در روز جاری نزدیک به 25 درصد تست ها با پاسخ مثبت روبرو شده اند که آماری نگران کننده از شیوع کرونا به حساب می آید.

آمار بیماران وخیم، وخیم تر می شود

بخش دیگری از آمار که هر روز شرایطی خطرناکتر پیدا می کند در شاخه بیماران بدحال کرونایی است. در این زمینه از روز 12 مهر تا کنون هر روز میزان بیماران بدخیم کرونایی با افزایش رو به رو بوده اند. به عبارت دیگر بیش از یک ماه است که آمار روزانه بیماران کرونایی هر روز رکورد جدیدی را به ثبت می رساند.

به همین دلیل میزان بیماران بدحال کرونایی در روز جاری 8 هزار و 584 نفر به ثبت رسید.

کرونا در استان های ایران

در آمار کرونا به تفکیک استانهای کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در شرایط قرمز قرار دارند.

وی افزود: استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در شرایط نارنجی و زرد قرار دارند.

شنیده ها حاکی از آن است که غرب ایران در شرایط بسیار خطرناکی در این بیماری به سر می برد. در همین خصوص شرایط برخی شهرهای استان ایلام سیاه گزارش شده است که از این حیث در شرایط فوق خطرناکی به سر می برند.

منبع: اقتصادنیوز

به "شناسایی مبتلایان مخفی کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی مبتلایان مخفی کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید