قسد مانع تاسیس پایگاه نظامی روسیه در شمال سوریه شد

به گزارش وبلاگ گیت، گروه مسلح موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار گرفته است، مانع نیروهای روسیه در تاسیس پایگاه نظامی در شمال الحسکه شد.

قسد مانع تاسیس پایگاه نظامی روسیه در شمال سوریه شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گیت به نقل از آناتولی، گروه مسلح موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) که تحت امر ارتش آمریکا قرار گرفته است، به نیروهای روسی مستقر در شمال سوریه اجازه تاسیس پایگاه نظامی در حومه شمالی الحسکه را نداد.

نیروهای قسد مانع اقدام کاروان روسیه متشکل از 60 خودروی نظامی در تاسیس یک پایگاه در نزدیکی میادین نفتی رمیلان در شمال الحسکه که در آن نیروهای آمریکایی مستقر هستند، شدند.

بر اساس این گزارش، آمریکا به نیروهای دموکراتیک سوریه دستور داد تا مانع این اقدام روسیه شوند که به دنبال آن، کاروان روسی مجبور به عقب نشینی و بازگشت به فرودگاه نظامی القامشلی در شمال الحسکه شد.

حضور نیروهای آمریکایی در شمال سوریه با هدف حمایت از چاه های نفت این کشور در حالی ادامه دارد که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده چندی پیش رسما خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه را اعلام نموده بود.

پیشتر نیز ارتش ایالات متحده آمریکا به منظور حمایت نظامی و لجستیکی از گروه های تحت حمایت خود مانند قسد، صدها کامیون را از خاک عراق وارد استان الحسکه در شمال سوریه نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قسد مانع تاسیس پایگاه نظامی روسیه در شمال سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسد مانع تاسیس پایگاه نظامی روسیه در شمال سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید