یک دادگاه پاکستان پرویز مشرّف را به اعدام محکوم کرد

به گزارش وبلاگ گیت، یک دادگاه در پاکستان پرویز مشرّف رئیس جمهور و حاکم نظامی اسبق این کشور را به اتهام خیانت بزرگ به اعدام محکوم کرد.

یک دادگاه پاکستان پرویز مشرّف را به اعدام محکوم کرد

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه ای وبلاگ گیت، یک دادگاه در پاکستان پرویز مشرّف رئیس جمهور و حاکم نظامی اسبق این کشور را به اتهام خیانت به اعدام محکوم کرد.

این دادگاه در حکمی به سرپرستی قاضی وقار احمد ستهی حکم اعدام پرویز مشرف رئیس جمهور و حاکم نظامی اسبق این کشور را صادر کرد.

این در حالی است که وزارت کشور پاکستان خواستار توقف پیگیری پرونده پرویز مشرف تا بهبودی کامل وی شده بود.

دولت پاکستان خواستار آنالیز مجدد پرونده پرویز مشرف شده است.

پرویز مشرف فرمانده وقت ارتش پاکستان در سال 1999 با انجام کودتایی دولت نواز شریف را سرنگون کرد.

وی همچنین در نوامبر سال 2007 میلادی با اعلام وضع فوق العاده، قانون اساسی و مجلس پاکستان را به حال تعلیق درآورد و ده ها تن از قضاتی که به این اقدام وی اعتراض نموده بودند را از کار برکنار کرد.

طبق ماده 6 قانون اساسی پاکستان، هر فردی که با استفاده از زور یا هر ابزار غیرقانونی دیگر مبادرت به فسخ، تغییر یا تعلیق قانون اساسی کند مجرم است و باید به اتهام خیانت بزرگ محاکمه گردد.

چهار پرونده در پاکستان علیه پرویز مشرف تشکیل شده که عبارتند از دست داشتن در قتل بی نظیر بوتو نخست وزیر اسبق پاکستان، قتل اکبر بوگتی رهبر بلوچ ها، حمله به لال مسجد و برکناری غیرقانونی شماری از قضات در زمان حکومتش در پاکستان.

به تازگی تنش بین دادگاه عالی پاکستان و دولت این کشور بر سر تمدید مأموریت فرمانده ارتش و پیگیری پرونده پرویز مشرف بیشتر شده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "یک دادگاه پاکستان پرویز مشرّف را به اعدام محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دادگاه پاکستان پرویز مشرّف را به اعدام محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید