آیا شخصیت انسان قابل تغییر است؟

به گزارش وبلاگ گیت، بسیاری از مردم معتقدند که شخصیت هیچکس قابل تغییر نیست و بسیاری از صفات شخصیتی شاید با سال ها مشاوه و کوشش، تنها اندکی تغییر نمایند. اما به نظر می رسد این موضوع حقیقت ندارد و تا حدودی می توان شخصیت را تغییر داد.

آیا شخصیت انسان قابل تغییر است؟

به گزارش، بر اساس مقاله ای که اخیراً در مجله انجمن روانشناسان آمریکایی منتشر شده است به این موضوع اشاره شده که افراد می توانند با کمی کوشش شخصیت خود را تغییر دهند.

این امر بسیاری را تشویق می نماید که برای بهبود شرایط روانی و عقاید خود کوشش نمایند، در بخشی از این مقاله بر اهمیت این موضوع تاکید شده است که بهتر است بعضی صفات شخصیتی را از کودکی به بچه ها آموخت. این موضوع یاری می نماید بچه ها بهتر با محیط خود خو بگیرند.

اما در بزرگسالی، ویژگی های شخصیتی نسبتاً پایدار و جوابگو به مداخلات هستند. در حقیقت، پتانسیل ایجاد تغییرات طولانی مدت که تأثیر مثبتی بر افراد در حوزه های مختلف داشته باشد در بزرگسالی وجود دارد. شاید مهمترین سوال این باشد که چگونه می توان این تغییرات را ایجاد کرد؟ راه های مختلفی برای این تغییر وجود دارد که شاید یکی از بهترین روش ها مراجعه به روانشناس است، اما بعضی راه حل های فردی نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

جالب است که روانشناسان می گویند یکی از بهترین روش ها می تواند این باشد که آموزش هایی جدید را شروع کنید. برای مثال سعی کنید نواختن یک ساز یا یک هنر جدید را بیاموزید. این موضوع می تواند روحیات و شخصیت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: انتخاب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آیا شخصیت انسان قابل تغییر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شخصیت انسان قابل تغییر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید