این نوشیدنی خاص را همواره مصرف کنید

به گزارش وبلاگ گیت، متخصص طب سنتی گفت: سکنجبین به عنوان یک نوشیدنی بسیار مفید می تواند جایگزین خوبی برای چای باشد.

این نوشیدنی خاص را همواره مصرف کنید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گیت، نعمت الله مسعودی، متخصص طب سنتی درباره تأثیر مصرف چای و نوشیدنی های مختلف در حفظ سلامت بدن، گفت: هرچه زیاده روی در مصرف آن وجود داشته باشد برای بدن مضر است. چای نوعی گیاه محسوب می گردد و به دلیل موادی که در آن وجود دارد، ممکن است بعضی افراد به آن عادت پیدا نمایند.

وی ادامه داد: چای طبیعی 20 دقیقه تا نیم ساعت زمان احتیاج دارد تا به خوبی دم بکشد، اما اکنون متأسفانه بسیاری از چای های مصرفی فقط دارای رنگ هستند.

این متخصص طب سنتی افزود: چای اصیل رافع خستگی و هضم نماینده غذاست، نشاط آور بوده و به برطرف کوفتگی و خستگی بدن یاری می نماید، اما این موضوع که مردم چای واقعی را بشناسند، مهم است؛ چرا که بعضی چای هایی که در بازار می بینیم رنگ شده و یا اینکه تفاله چای مصرفی را خشک نموده، آن را رنگ می نمایند و مجدداً به چرخه مصرف بازمی گردانند.

مسعودی گفت: مردم بهتر است به جای عادت کردن به یک نوع دمنوش، دمنوش های مختلف را مصرف نمایند.

وی با تأکید بر اینکه احتیاج است دمنوش های مصرفی را براساس اختلاط مزاجی که پیدا نموده ایم، مصرف می کنیم، گفت: برای نمونه مدتی دمنوش بهار نارنج، مدتی دمنوش به لیمو، دمنوش به و مدتی دمنوش سیب مصرف کنیم تا اثرات مختلف این دمنوش ها به بدن برسد و بدن ما به صورت مداوم به یک دمنوش عادت ننموده و به آن اعتباد پیدا نکند.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: ای کاش مردم به جای مصرف این همه چای، سرکه انگبین (سکنجبین) مصرف می کردند؛ چرا که سرکه انگبین بسیار بیشتر از چای می تواند اثر مثبتی برای سلامتی داشته باشد.

مسعودی با بیان اینکه یکی از مسائل ما وجود سکته های قلبی و عروقی است، گفت: این بیماری دومین علت مرگ و میر در کشور را تشکیل می دهد و سن بروز سکته ها به زیر سی سال رسیده است.

وی بیان داشت: این نشان می دهد که گرفتگی رگ از کودکی شروع شده و به بزرگسالی که می رسد علامتدار می گردد؛ در نتیجه یکی از موادی که یاری می نماید تا عروق تمیز شوند و مصرف طولانی مدت آن نگران نماینده نیست، سرکه انگبین است.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه حکما تعداد 1261 مدل سرکه انگبین را اعلام نموده اند، گفت: ساده ترین نوع سرکه انگبین را که می توان در منزل آن را تهیه کرد، شامل سرکه، عسل، عرق نعناع و آب است؛ به طوری که این مواد را با هم ترکیب نموده، پس از حرارت دادن آن، کف موجود روی آن را می گیریم.

مسعودی متذکر شد: این نوشیدنی را می توان با آب مخلوط و مصرف کرد؛ ضمن اینکه این نوشیدنی بسیار مفید را می توان در میهمانی ها و در محل کار به جای چای استفاده کرد؛ چرا که از بروز سکته های قلبی و عروقی جلوگیری نموده و حتی می توان کبد چرب را نیز با آن پاکسازی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "این نوشیدنی خاص را همواره مصرف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نوشیدنی خاص را همواره مصرف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید