ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل نمی دهد؟

به گزارش وبلاگ گیت، خبرنگاران : مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته رئیس جمهور کشورش در صورت شکست در انتخابات، به نتیجه احترام می گذارد و قدرت را تحویل رئیس جمهور بعدی خواهد داد.

ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل نمی دهد؟

به گزارش وبلاگ گیت به نقل از فارس: رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با وبگاه خبری-تحلیلی پالیتیکو گفته در صورتی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شکست بخورد، وی به این نتیجه احترام خواهد گذاشت.

اوبراین در ادامه صحبت های خود گفت: اگر او (ترامپ) در انتخابات شکست بخورد، مطمئنم که قدرت را تحویل خواهد داد.

وی اضافه کرد: اما باید مطمئن شویم که هیچ تقلبی در انتخابات صورت نگیرد و ما همچنین باید مطمئن شویم که یک انتخابات آزاد و منصفانه برگزار شود، دقیقاً همانطور که از دیگر کشور های خارجی می خواهیم. ما باید از خودمان نیز این درخواست را داشته باشیم.

اوبراین در پاسخ به این سؤال که آیا مطمئن است که ترامپ در انتخابات پیروز می شود، با شک و تردید گفت: امید وارم که او پیروز انتخابات شود.

وی اضافه کرد: آنچه که من اعتقاد دارم این است که او باید پیروز شود. ما دموکراسی داریم، باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید پیشتر گفته بود چنانچه ترامپ در انتخابات ماه نوامبر شکست بخورد، محترمانه از قدرت کنار نخواهد رفت (جزئیات بیشتر).

دونالد ترامپ بار ها در اظهارات خود مدعی شده که امکان تقلب در انتخابات ریاست جمهوری کشورش وجود دارد.

وی اوایل مهر ماه در جمع هوادارانش تأکید کرد جز در صورت وقوع تقلب، او بازنده انتخابات ماه نوامبر نخواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا پیش از این نیز تهدید کرده بود، در صورت شکست در این انتخابات انتقال قدرتی در کار نخواهد بود.

اظهارات ترامپ در این خصوص با واکنش های بسیاری از سوی مقامات آمریکایی همراه بوده است.

مقامات ارشد پنتاگون ماه گذشته در پی امتناع ترامپ از تعهد به تحویل مسالمت آمیز قدرت ابراز نگرانی کرده بودند در صورت ایجاد ناآرامی های داخلی بعد از انتخابات ریاست جمهوری، ترامپ ارتش را برای سرکوب وارد خیابان ها کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل نمی دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در صورت شکست، قدرت را تحویل نمی دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید