خروج 19 واحد تولیدی قزوین از تملک بانک ها

به گزارش وبلاگ گیت، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 19 واحد تولیدی در استان قزوین از تملک بانک های عامل خارج شده است.

خروج 19 واحد تولیدی قزوین از تملک بانک ها

به گزارش وبلاگ گیت به نقل از وبلاگ گیت، مرتضی علیخانی مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان با بیان این که از ابتدای سال جاری تاکنون 19 واحد فراوریی در استان قزوین از تملک بانک های عامل خارج شده است، گفت: در حال حاضر 39 واحد فراوریی تحت تملک بانکی قرار و 27 واحد دیگر نیز در فرایند جانشینی و تملک قرار دارند.

علیخانی افزود: در نشستی راهکارهای لازم برای خروج 15 واحد فراوریی دیگر از تملک بانک ها در شهرستان های آبیک، قزوین و بویین زهرا مورد آنالیز قرار گرفته است.

او گفت: این واحدهای فراوریی که بیشتر به علت بدهی های بانکی، توسط بانک های توسعه تعاون، ملی و صنعت و معدن تملک شده اند، قرار شد کوشش و پیگیری دوباره ای را برای بازگشت به فراوری انجام دهند.

وابستگی سرمایه گذار به تسهیلات بانکی باید کمتر از 30 درصد باشد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین گفت: یکی از مواردی که به تایید احراز و صلاحیت سرمایه گذار منجر می گردد، میزان وابستگی سرمایه او به تسهیلات بانکی است که متاسفانه چندان در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار نمی گیرد.

او با بیان این که بی توجهی به سرمایه موجود باعث شده تا 90 درصد سرمایه گذاران با مشکل روبرو شوند، افزود: از سال گذشته تاکنون سرمایه گذارانی به دفتر استانداری مراجعه می نمایند که به طور عمومی در پرداخت بدهی بانکی و یا تامین سرمایه ثابت با مشکل روبرو شده اند.

به گفته این مسئول، سرمایه گذاری که بیشتر از 70 درصد سرمایه او به تسهیلات بانکی وابسته باشد، به طور حتم در ادامه کار با مسائل و موانع متعددی روبرو خواهد شد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری افزود: مواردی وجود داشته که مدیرعامل یک واحد فراوریی حدود 10 سال پیش برای طرح توسعه خود تسهیلاتی از بانک دریافت نموده و تاکنون یک فقره از اقساط آن را پرداخت ننموده و اکنون نیز با بدهی 80 میلیارد ریالی روبرو شده است. سه هزار و 500 واحد صنعتی در حوزه های مختلف فراوری استان قزوین مشغول به فعالیت هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "خروج 19 واحد تولیدی قزوین از تملک بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 19 واحد تولیدی قزوین از تملک بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید