رسول پناه: گل محمدی ژن مربیگری دارد

به گزارش وبلاگ گیت، سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن تقدیر از عملکرد یحیی گل محمدی، می گوید این تیم بازیکنانی دارد که عاشق پیراهن تیمشان هستند.

رسول پناه: گل محمدی ژن مربیگری دارد

به گزارش وبلاگ گیت به نقل از باشگاه پرسپولیس، مهدی رسول پناه ضمن تبریک برد مقتدرانه تیم پرسپولیس مقابل پاختاکور و صعود به جمع چهار تیم سرانجامی لیگ قهرمانان آسیا، به تمجید از یحیی گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس پرداخت: صعود پرسپولیس به جمع چهارتیم برتر آسیا و برد مقابل پاختاکور را تبریک می گوییم. مبارک همه طرفداران پرسپولیس باشد که عاشقانه تیم محبوب خود را حمایت می نمایند. در سالگرد درگذشت مرحوم جعفرکاشانی و زنده یاد هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس روح این دو عزیزهم شاد شد. قطعا همه بازیکنان تیم به یاد این دو مرحوم بودند و بهترین نمایش خود را ارائه دادند.

وی ادامه داد: واقعا خوشحالیم که تیم ما مقابل تیم قدرتمند پاختاکور خیلی خوب بازی کرد و نتیجه اش را هم دید. بازی مقابل چنین تیم هایی همواره سخت و سخت است اما همان طور که قبل از بازی هم گفته بودم یحیی گل محمدی و شاگردانش مرد روزهای سخت هستند. این پرسپولیس نشان داد پرچمدار فوتبال ایران در آسیاست و با این پیروزی ها خیلی چیزها ثابت شد.

در ادامه، گفت وگوی مهدی رسول پناه با رسانه باشگاه پرسپولیس می خوانید:

اخراج جلال الدین ماشاریپوف بازیکن تیم پاختاکور چقدر در رقم خوردن این نتیجه مؤثر بود؟

به جرأت می گویم تیم غیرتمند پرسپولیس می توانست پاختاکور 11 نفره را هم ببرد همانطور که تیم السد قطر، میزبان بازی ها را هم شکست دادیم. آن صحنه و خطای وحشتناک هافبک ازبک مستحق کارت قرمز بود. خدا خیلی به کمال کامیابی نیا رحم کرد. وقتی تصاویر آهسته تلویزیونی این خطا را دیدم واقعا خدا را شکرکردم که پای هافبک جنگنده و زحمتکش ما نشکست.

یکی از اتفاقات قابل توجه قبل از این دیدارپاک شدن کارت قرمز سیامک نعمتی بود. در این رابطه شرحی می دهید؟

جا دارد از افشین پیروانی، امیرعلی حسینی روابط بین الملل باشگاه و همین طور فدراسیون فوتبال تشکرکنم. من قبلا انتقاداتی هم از فدراسیون فوتبال داشتم اما وقتی کار خوبی هم انجام می گردد باید گفت. ما بلافاصله پس از سرانجام بازی با السد به اشتباه داوری در اخراج سیامک نعمتی به صورت کتبی اعتراض و آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم. با توجه به اینکه پیش تر کارت قرمز مهدی بن عطیه مدافع الدحیل قطر در بازی با ما پاک شده بود تقاضا کردیم در خصوص سیامک نعمتی و اخراج بی دلیل این بازیکن خوب پرسپولیس تجدید نظرگردد. جا دارد از برخورد عادلانه AFC با کارت قرمز اشتباه سیامک نعمتی تشکر و قدردانی کنیم. باز هم تکرار می کنم وقتی تبعیضی می بینیم و انتقاد می کنیم وظیفه داریم درصورت کار درست و عادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم آن را بازگو نموده و تشکر کنیم. انتظارمی رود کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان متولی اصلی فوتبال این قاره پهناور، همواره چنین سیاستی در پیش بگیرد و همه تیم ها چه ملی و چه باشگاهی را به یک چشم نگاه کند.

افشین پیروانی در مصاحبه ای پس از بازی با پاختاکور گفت که بازیکنی با گریه و اشک می گفت می خواهم پیراهن پرسپولیس را بپوشم! شما در جریان این موضوع بودید؟

افشین پیروانی عین حقیقت را گفته است و ما بازیکنانی در تیم داریم و نفراتی در جابجایی خریدیم که عاشق پیراهن قرمز پرسپولیس هستند. این بچه ها به عشق پرسپولیس، طرفدارانش و یحیی گل محمدی قید پیشنهادات وسوسه انگیز و چند برابری دیگر تیم ها را زدند تا این پیراهن را بپوشند اما بد نیست اشاره کنم ما جابجایی را به خواست سرمربی باهوش خودمان خیلی زود آغاز و زود هم تمام کردیم. حالا خوشحالیم که آن اقدامات نتیجه داده است.

از جابجایی تابستانی گفتید و می خواهیم شرح بیشتری بدهید که چرا هفت خرید خود را سریع انجام دادید و با چه مشکلاتی روبرو شدید؟

ما پس از گفت وگو و جلسه با سرمربی تیم چنین تصمیمی گرفتیم. علیرضا بیرانوند از تیم جدا شده بود و مهدی ترابی هم قصد ماندن نداشت. علی علیپور هم که همه می دانید از قبل تصمیم خودش را گرفته بود و از طرفی بازی های لیگ قهرمانان آسیا در پیش بود. نمی توانستیم دست روی دست بگذاریم و خواست یحیی گل محمدی هم همین بود. با چند بازیکن براساس لیست سرمربی تیم مذاکره کردیم و توانستیم هفت بازیکن جدید بخریم. نکته ای هم که در حین مذاکره با بازیکنان بنده و آقایان رغبتی و پیروانی مد نظر داشتیم پرسپولیسی بودن آنها بود. خیلی روی این مسأله دقیق بودیم و از لا به لای صحبت های بازیکنان متوجه این موضوع می شدیم. خدا را شکر که توانستیم در جابجایی خریدهایی انجام دهیم که این روزها در آسیا همراه با بازیکنان متعصب قدیمی سرافرازی می نمایند. البته خیلی هم اذیت شدیم و حرف شنیدیم اما تسلیم نشدیم و توجهی به حاشیه ها نکردیم.

بازیکنان جدید خیلی زود در ترکیب تیم جا افتادند. فکرش را می کردید؟

این اتفاق خوب سه دلیل روشن دارد. اول قدرت ریسک پذیری یحیی گل محمدی است. او ژن مربیگری دارد و در کارش صاحب سبک است. سرمربی ما واقعا ریسک بزرگی کرد که از 5 بازیکن جدید درترکیب اصلی تیمش استفاده کرد و دو بازیکن تازه وارد دیگر را هم به عنوان تعویضی به کار گرفت. تغییر حدود 50 درصد ترکیب تیم قهرمان لیگ برتر شهامت زیادی می خواهد که سرمربی ما داشت. دلیل دوم یاری بازیکنان قدیمی پرسپولیس به جا افتادن نفرات جدید در تیم بوده است. این روحیه حرفه ای و وحدت تیمی عاملی شد که بازیکنان تازه وارد خیلی زودتر از حد تصور در تیم جا بیفتند. نکته بعدی هم به توانایی و استعداد خود این بازیکنان مربوط می گردد . این بازیکنان نشان داده اند مثل نفرات قدیمی لایق و شایسته پوشیدن پیراهن پرسپولیس هستند. من به عنوان عضو کوچک خانواده پرسپولیس به داشتن این بازیکنان افتخار می کنم که با پای شکسته یا مصدومیت، سه روز یک بار بازی می نمایند و پرچم فوتبال ایران را در قاره آسیا بالا می برند. این از هر چیزی با ارزش تر است. منِ رسول پناه گاهی به دلیل بعضی کمبودها یا محدودیت منابع اقتصادی شرمسار این بچه ها می شوم ولی مربیان و بازیکنان پرسپولیس با درک بالا و غیرتی مثال زدنی فقط به موفقیت فکر می نمایند و با حاشیه و حاشیه سازی بیگانه هستند.

بار دیگر وظیفه خودم می دانم از مربیان و بازیکنان پرسپولیس تشکر خالصانه ای داشته باشم و از زحمات آنها قدردانی کنم. و یک بازی سخت دیگر مقابل النصر عربستان در نیمه نهایی در پیش است. بله، النصرعربستان هم ازجمله تیم های قوی و خوب این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست. ما فقط یک قدم دیگر تا تاریخ سازی و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان فاصله داریم و با این کادرفنی و بازیکنان با تعصب، جنگنده و پرتلاش، امید زیادی وجود دارد که النصر را هم پشت سربگذاریم. پرسپولیس، قهرمان و تنها نماینده به جامانده ایران در این رقابت هاست که ان شاءالله با دعای طرفداران پرشمارش فینال غرب آسیا را با موفقیت پشت سرگذاشته و به فینال مسابقات راه پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رسول پناه: گل محمدی ژن مربیگری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: گل محمدی ژن مربیگری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید