گلمحمدی: خدا پرسپولیس را دوست دارد، به بازیکنان گفتم که یک کار ناتمام دارند، کاریزمای سیدجلال مثل دایی و مهدویکیا است

به گزارش وبلاگ گیت، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در زمان حضورم در پرسپولیس اولین جمله ای که بازیکنانم گفتم این بود که آنها یک کار ناتمام در این تیم دارند.

گلمحمدی: خدا پرسپولیس را دوست دارد، به بازیکنان گفتم که یک کار ناتمام دارند، کاریزمای سیدجلال مثل دایی و مهدویکیا است

به گزارش وبلاگ گیت، یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در گفت و گویی درباره مسائل مختلف این باشگاه صحبت کرد. وی در بخشی از این مصاحبه درباره آغاز سرمربیگریش در تیم پرسپولیس گفت: همیشه داشتن آرزوهای بزرگ خودش ایجاد انگیزه می کند. همیشه یک مربی دوست دارد روی نیمکت تیم های بزرگ و روی نیمکت تیم ملی کشورش بنشیند و خودش را به عنوان یک لژیونر معرفی کند، حتی در اروپا. این ها اهداف بلند مدت است که رسیدن به آن نیاز به هدف و پشتکار دارد. خدا را شکر خودم روی نیمکت پرسپولیس نشستم و با تمام مسائلی که این تیم داشت، به فینال رسیدیم و خاطره خیلی خوبی همه ما از آن دوران داریم. هنوز هم در فضای مجازی این صحنه ها برای من تازگی دارد. این افتخار بزرگی برای من بود که تیم در فینال است. این هم میسر نمی شد به جز با حمایت هواداران. آنها کنار ما نبودند اما انرژی مثبت شان را حس می کردیم.

وی در ادامه شرح داد: اولین جمله ای که به بازیکنان گفتم این بود که یک کار ناتمام در پرسپولیس دارند. شاید خیلی از بازیکنان آن زمان باورشان نمی شد این تیم به فینال برود. کاملاً حس می کردم شاید خیلی ها این را باور نداشته باشند اما هر روزی که می گذشت، من پیشرفت بازیکنان را می دیدم. در این چند ماهه هیچ وقت نشد بچه ها از سختی های تمرین حرف بزنند و گلایه کنند. حتی یک بار هم نشد از تمرین کم بگذارند. بازیکنان ما روح بزرگی دارند و وقتی هم پیروز می شدیم انگیزه بیشتری به بازیکنان داده می شد، حتی در قطر هم همیشه می گفتم که یک کار ناتمام داریم و این به بازیکنان انگیزه می داد. ما با یک بازی تدارکاتی به شهر خودرو رفتیم که آن را هم باختیم اما با تمام مسائل به قطر رفتیم اما خودم از ته قلبم مطمئن بودم از گروه صعود می کنیم. بازی اول مان در قطر هم خیلی سخت بود. کمی ناهماهنگ بودیم اما یک بر صفر پیروز شدیم، همان یک نشانه هایی بود که خدا این تیم را دوست دارد.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه آیا زمان حضور در پرسپولیس به عنوان بازیکن سخت تر بود یا الآن که سرمربی این تیم است، اظهار داشت: قطعا مربیگری سخت تر است اما خوبی آن این است که هیچوقت انگیزه آدم در مربیگری کم نمی شود. به خاطر هواداران این انگیزه وجود دارد و همیشه حس می کنم هواداران همیشه کنار ما هستند.

وی درباره حضور سید جلال حسینی و اینکه سبک بازی او چقدر نزدیک به گل محمدی است، شرح داد: من تا 36،37 سالگی فوتبال بازی کردم اما سید جلال الآن دو برابر من فوتبال بازی کرده است (با خنده). جلال حسینی یک خصوصیاتی دارد که من تا الان در هیچ فوتبالیست و کاپیتانی ندیده ام. کاریزمایی دارد که خیلی در تیم تأثیرگذار است و بچه ها قبولش دارند. هر حرکت او هم برای بازیکنان الگو است. از این نوع بازیکنان در فوتبال ما خیلی کم است. اگر بخواهم مثال بزنم علی دایی یا مهدی مهدوی کیا اینطور بودند. سید واقعا مهره خیلی مهمی برای ماست و بعضی موقع ها آدم حیفش می آید که یک روز فوتبال او تمام شود ولی واقعاً حسینی تأثیر خودش را در فوتبال ایران نشان داده است.

آیا قهرمانی به عنوان سرمربی جذاب تر است یا بازیکن؟ سرمربی پرسپولیس در واکنش به این پرسسش بیان کرد: قهرمانی همیشه جذاب است. چه به عنوان بازیکن چه مربی شیرینی قهرمانی کم نمی شود اما وقتی مربی هستی و تیم قهرمان می شود، احساس مسئولیت بیشتری دارید. تا دلتان بخواهد برای تیم حاشیه می سازند. به نظرم وقتی به عنوان مربی قهرمان می شوید ارزشش بیشتر است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ گیت بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گلمحمدی: خدا پرسپولیس را دوست دارد، به بازیکنان گفتم که یک کار ناتمام دارند، کاریزمای سیدجلال مثل دایی و مهدویکیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلمحمدی: خدا پرسپولیس را دوست دارد، به بازیکنان گفتم که یک کار ناتمام دارند، کاریزمای سیدجلال مثل دایی و مهدویکیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید