مصرف این غذای خوشمزه برای کاهش کم خونی توصیه می گردد

به گزارش وبلاگ گیت، مصرف یک ماده غذایی از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری م کند و کم خونی را بهبود می بخشد.

مصرف این غذای خوشمزه برای کاهش کم خونی توصیه می گردد

به گزارش خبرنگار یکی از مهم ترین و سالم ترین مواد غذایی ماهی است که به علت دارا بودن پروتئین، ید، اسید های چرب امگا 3 و ویتامین D برای حفظ سیستم ایمنی بدن و تقویت مغز بسیار توصیه می گردد، اما بهتر است بدانید که مصرف برخی از ماهی ها مانند انواع ماهی های چرب سالمون، قزل آلا، ساردین، تُن و خالی مخالی بیشتر توصیه می گردد.

از آنجایی که ویتامین D محلول در چربی یک ماده ای مغذی است که بیشتر مردم از کمبود آن رنج می برند، پس مصرف ماهی می تواند تا حد بسیار زیادی کمبود ویتامین D در بدن را جبران کند.

مصرف اسید های چرب امگا در بدن برای عملکرد مطلوب بدن و مغز مفید است و مصرف حداقل یک یا دو بار در هفته ماهی به عنوان منبع غنی اسیدهای چرب امگا بسیار توصیه می گردد.

حمله قلبی شایع ترین علت مرگ زودرس در دنیا است، پس مصرف ماهی در هفته می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش دهد و سلامت جسمانی شما را به خوبی تضمین کند. دانشمندان با شواهد علمی گوناگون نشان داده اند که مصرف مرتب ماهی می تواند افراد را کمتر در معرض خطر حمله های قلبی، سکته های مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی قرار دهد، حتی در آمریکا محققان و فعالان حوزه سلامت به این نتیجه دست یافته اند که مصرف ماهی بیش از یک بار در هفته احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را تا 15 درصد کاهش می دهد.

مواد مغذی و اسید های چرب امگا 3 مخصوصا اسیددوکوزاهگزائنوئیک (DHA) در ماهی به شدت برای رشد و نمو بدن حیاتی هستند و مصرف آن برای مادران باردار و شیرده لازم است. البته به یاد داشته باشید که ماهی های حاوی جیوه را به علت آسیب و بروز اختلال در مغز کمتر مصرف کنید و همچنین ماهی های خام و نپخته هم مانند سوشی به هیچ عنوان نباید در لیست غذایی مادران باردار قرار بگیرند، زیرا ممکن است حاوی میکروارگانیسم هایی باشند که به جنین آسیب وارد می نمایند.

مصرف ماهی با افزایش ماده خاکستری در مغز، کاهش زوال عقل و خط ابتلا به بیماری آلزایمر را به دنبال دارد.

بیشتر خانم ها به دلیل قاعدگی دچار کم خونی می شوند، ماهی یکی از منابع بسیار خوب تامین آهن است و مصرف آن باعث خونسازی و مقاومت بدن در برابر میکروب ها می گردد و نقش مفیدی در پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن به عهده دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مصرف این غذای خوشمزه برای کاهش کم خونی توصیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف این غذای خوشمزه برای کاهش کم خونی توصیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید