ائتلاف آمریکایی حمله به دو پایگاه خود در عراق را تایید کرد

به گزارش وبلاگ گیت، ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش، حمله به دو پایگاه نظامی خود در عراق را تایید و خاطرنشان کرد که این حملات هیچ خسارت جانی به همراه نداشته است.

ائتلاف آمریکایی حمله به دو پایگاه خود در عراق را تایید کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گیت، ائتلاف بین المللی آمریکایی موسوم به ضد داعش، طی بیانیه ای درباره هدف قرار دریافت دو پایگاه خود در عراق شرح داد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن در پایگاه خبری بغداد الیوم منتشر شد، آمده است: حمله اجرا شده به دو پایگاه عراقی که میزبان نیروهای ائتلاف است، هیچ زخمی و کشته ای به همراه نداشت.

در این بیانیه آمده است: ائتلاف بین المللی ضد داعش، دو حمله اجرا شده به پایگاه های عراقی میزبان نیروهای ائتلاف در ساعت 19:46 به وقت بغداد را تایید می نماید. اما تاسیسات ائتلاف هیچ آسیبی ندیده اما محتمل است که شهروندان عراقی متضرر شده باشند.

بر اساس این بیانیه در ساعت 19:50 به وقت بغداد نیز، موشک هایی به نزدیک پایگاه هوایی البلد اصابت کرد که هیچ یک از نظامیان ائتلاف کشته یا زخمی نشدند و نیروهای عراقی در حال تحقیق در این باره هستند.

ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش در ادامه این بیانیه، حمله به مرکز عملیاتی این نیروها در نزدیکی موصل را تکذیب کرد.

روز شنبه، همزمان با تشییع پیکر شهدای حمله روز آدینه آمریکا به خودروهای الحشد الشعبی در جاده فرودگاه بغداد، پایگاه هوایی بلد در 64 کیلومتری شمال بغداد و جنوب استان صلاح الدین که گفته می گردد میزبان نیروهای آمریکایی است، هدف اصابت چندین فروند راکت نهاده شد.

منابع خبری همچنین از به صدا در آمدن صدای آژیر خطر در این پایگاه خبر می دهند. بعضی منابع تعداد موشک های اصابت نموده به این پایگاه هوایی را تا شش فروند اعلام کردند و بعضی منابع نیز شمار آنها را سه فروند اعلام می نمایند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ائتلاف آمریکایی حمله به دو پایگاه خود در عراق را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکایی حمله به دو پایگاه خود در عراق را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید