ایمپلنت فوری، فریب است

به گزارش وبلاگ گیت، مردم فریب افراد سودجو و غیرمتخصص در خصوص انجام ایمپلنت در یک جلسه و یک روزه را نخورند.

ایمپلنت فوری، فریب است

به گزازش وبلاگ گیت به نقل از ایرنا سید مهدی جعفری استاد یار دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن هشدار در مورد فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت گفت: درمان تمام شده ایمپلنت در یک روز و یک جلسه علمی و عقلانی نیست.

او گفت: اکنون مشکل عمده در حوزه ایمپلنت فریب دادن مردم و بیماران تحت عنوان انجام کامل مراحل ایمپلنت در یک جلسه و طی یک روز است که با عنوان دندان در یک جلسه تبلیغ می شود.

وی با بیان اینکه درمان کامل ایمپلنت حداقل حدود سه تا 6 ماه زمان می برد، ادامه داد: انجام ایمپلنت مراحل مختلفی داشته و در واقع یک درمان گروهی محسوب می شود که جراح، متخصص پروتزهای دندانی، رادیولوژی، متخصص بیماری های دهان و غیره برای انجام ایمپلنت با یکدیگر همکاری دارند.

این دانشگاه علوم پزشکی تهران شرح داد: مردم باید آگاهی لازم در مورد مراحل و شرایط انجام ایمپلنت را داشته باشند زیرا در اکنون برخی افراد سودجو و غیر متخصص با ارائه وعده های غیر حقیقی، بیماران را گمراه کرده و هزینه های گزافی را از بیمار اخاذی می کنند و بدنبال آن، عوارض مختلفی نیز همچون لقی دندان، عفونت و غیره بیمار را گرفتار می کند چرا که انجام تمام مراحل ایمپلنت و پروتز متکی برآن به هیچ عنوان طی یک جلسه و تنها در یک روز قابل قبول و علمی نیست.

او نسبت به فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت هشدار داد و گفت: علاوه بر افزایش آگاهی و دانش مردم در این حوزه، افزایش نظارت ها توسط دستگاه های ذیربط نیز می تواند به کاهش تخلفات در این زمینه منجر و دست فرصت طلبانی که از خارج از کشور به این بازار آشفته هجوم آورده و در حال دوشیدن بیماران هستند، قطع شود.

جعفری درباره هزینه کامل ایمپلنت گفت: این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی بطور کلی هزینه ای تا حدود چند میلیون تومان می تواند برای بیمار همراه داشته باشد و بیماران به مراکزی مراجعه کنند که دارای مجوز بوده و فریب افراد کلاهبردار مبنی بر انجام تمام مراحل درمان ایمپلنت طی یک روز را نخورند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ایمپلنت فوری، فریب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمپلنت فوری، فریب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید