بهره برداری از اتوبوسهای برقی تا 3 سال آینده در تهران

به گزارش وبلاگ گیت، دکتر منوچهر منطقی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه شرکتهای دانش بنیان همواره در صدد هستند موتور، اتوبوس، خودورهای برقی و خودران را به تولید برسانند، اظهار کرد: بهره برداری از خودروهای برقی در کشور زودتر از خودروهای خودران خواهد بود.

بهره برداری از اتوبوسهای برقی تا 3 سال آینده در تهران

وی با تاکید بر اینکه پروسه تولید خودروهای خودران طولانی تر از خودروهای برقی است، بیان کرد: ما تا دو الی سه سال آینده شاهد خودروهای برقی در دسته اتوبوس های برقی خواهیم بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود: البته که تولید موتور سیکلت های برقی در کشور که از چندسال پیش آغاز شده و کمتر از دو الی سه سال آینده و زودتر از اتوبوس های برقی وارد سطح شهر خواهند شد.

وی در پاسخ به اینکه در کدام شهرها استفاده از اتوبوس و موتورسیکلت های برقی عمومی می شود، گفت: معمولاً شهرهایی متقاضی هستند اما در ابتدا در تهران، اصفهان و مشهد این اقدام آغاز خواهد شد.

منطقی افزود: تولید این اتوبوس و موتورسیکلت های برقی که در یکی دو سال آینده به بهره برداری می رسند عمدتاً توسط شرکتهای دانش بنیان به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور استعدادهای خوب و فوق العاده ای در تولید خودروهای برقی دارد، افزود: شاکله خودروهای برقی روی 4 فناوری حوزه های الکترونیک، ارتباطات، کنترل و الکتریسیته است که در این زمینه محققان استعدادهای خوبی دارند؛ به قدری خوب در این زمینه ها عمل کرده ایم که می توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گفته منطقی، فعلاً بهره برداری اتوبوس، موتورسیکلت و خودروی برقی در اولویت ما است و بعد از آن امیدوار هستیم به سمت تولید خودروهای خودران برویم.

وی با بیان اینکه برای تولید خودروهای خودران نیاز به پلتفرم خودروهای برقی داریم گفت: تولید خودروهای خودران زمان بر است و نیاز است که اول خودروهای برقی را در کشور داشته باشیم و به تولید برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه توسط دو خودروسازی بزرگ کشور، 2 خودرو برقی شده، گفت: نمونه های اولیه این خودروها ساخته شده که با اتکا به شرکتهای دانش بنیان و حمایت های دولت به تولید انبوه خواهند رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بهره برداری از اتوبوسهای برقی تا 3 سال آینده در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از اتوبوسهای برقی تا 3 سال آینده در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید