خبرنگاران الجزایر سفیر خود در فرانسه را فرا خواند

به گزارش وبلاگ گیت، تهران- خبرنگاران- وزارت خارجه الجزایر چهارشنبه شب سفیر خود در پاریس را در اعتراض به پخش یک مستند از شبکه تلویزیونی فرانسه برای مشورت فرا خواند.

خبرنگاران الجزایر سفیر خود در فرانسه را فرا خواند

به گزارش خبرگزاری الجزایر، وزارت خارجه الجزایر گفت؛ سفیر این کشور در پاریس به دلیل پخش یک فیلم مستند درباره جنبش اخیر اعتراضی مردم الجزایر فرا خوانده شده است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه الجزایر این فیلم مستند را توهین به جنبش مردم الجزایر خوانده و از پخش این فیلم مستند در کانال 5 تلویزیونی فرانسه انتقاد کرده است.

روز سه شنبه شبکه تلویزیونی فرانس 5 مستندی به نام الجزایر عزیز من از مصطفی کسوس کارگردان و روزنامه نگار فرانسوی الجزایری الاصل، پخش کرد.

این مستند 72 دقیقه ای روایتی از اعتراضات اخیر مردمی الجزایر است که منجر به کناره گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت شد.

در این مستند، نظرات و گفته های جوانان شرکت کننده در اعتراضات درباره جنبش، دموکراسی، آزادی و رؤیاهایشان پخش شده؛ اما در برخی صحنه ها تصاویری از دختران و پسرانی دیده می شود که به هنجارهای اجتماعی توجهی ندارند.

پخش مستند واکنش گسترده ای در الجزایر داشت و منتقدان معتقدند که این مستند خواسته های جنبش را در سطح خواسته برخی جوانان برای رسیدن به آزادی های خارج از هنجارهای اجتماعی جامعه الجزایر تنزل داده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الجزایر سفیر خود در فرانسه را فرا خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الجزایر سفیر خود در فرانسه را فرا خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید