درس&zwnjهای کرونا (2): بهداشت تنفسی و آنچه از آن غافل بودیم

به گزارش وبلاگ گیت، رعایت بهداشت تنفسی را جدی بگیرید؛ زیرا بسیاری از آنفولانزاهای فصلی و بیماری هایی که قابلیت مسری بودن را دارند، از همین راه به بدن ما وارد می شوند و با رعایت بهداشت تنفسی می توانیم از ورود بسیاری از آنها جلوگیری کنیم. همانطور که گفته شد، اطلاعات پراکنده در مقاله های مختلف شاید در دسترس همگان قرار نگیرد به همین خاطر خبرنگاران زندگی همه موارد بهداشت تنفسی را گردآوری نموده است که در ادامه می خوانیم.

درس&zwnjهای کرونا (2): بهداشت تنفسی و آنچه از آن غافل بودیم

1. در مکان های عمومی بلند صحبت نکنیم: پیش از تبلیغات بهداشت تنفسی، بلند صحبت نکردن را در تبلیغات فرهنگ سازی دیده بودیم. شاید بپرسید که بلند صبحت نکردن چه ربطی به بهداشت تنفسی دارد؟ در واقع این مورد، یافته آخرین آزمایشیاتی است که محققان ژاپنی شناختند. برای خواندن جزییات این مطلب می توانید اینجا کلیک کنید. بلند صحبت کردن علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی ، باعث پراکنده شدن میکرو دراپلت ها می گردد که عامل انتقال ویروس است.

2. پوشاندن بینی و دهان: بینی و دهان از راه هایی است که ویروس کرونا از آنجا به بدن وارد می گردد. پوشاندن این دو می تواند از ورود این ویروس به بدن جلوگیری کند و استفاده از ماسک نیز به همین منظور است. اگر در محیط بسته وارد می شوید و ماسک نیز ندارید از دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی یا پارچه ای بپوشانید.

در این باره بیشتر بخوانید:

درس های کرونا (1)؛ چرا شست وشوی دست ها تا این اندازه مهم است؟

از خوددرمانی تا دامن زدن به شایعات؛ شناختمان از بیماری ها را بالاتر ببریم

3. آداب سرفه و عطسه: سرفه و عطسه یکی از عوامل انتقال کروناویروس است. بنابراین بهتر است به هنگام عطسه و سرفه دستمال کاغذی استفاده کنیم سپس آن را در سطل زباله در دار بیندازیم. اگر دستمال کاغذی همراه خود ندارید از بالای آستین خود بهره ببرید. سپس بعد از رسیدن در خانه آن لباس را بلافاصله بشویید.

منبع: ایرنا زندگی

به "درس&zwnjهای کرونا (2): بهداشت تنفسی و آنچه از آن غافل بودیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درس&zwnjهای کرونا (2): بهداشت تنفسی و آنچه از آن غافل بودیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید