راه های سریع برای لاغر شدن؛ چگونه لاغر شویم؟

به گزارش وبلاگ گیت، زود خوابیدن که برای بعضی ها آنقدر ساده است که آن را انجام نمی دهند! اگر فقط 40 روز زود بخوابید دیگر بدن شما به آن عادت می کند دقیقا مثل مسواک زدن که از بچگی ما را تا یک ماه مجبور می کردند و بعد از آن دیگر خودمان مسواک می زدیم بدون اینکه کسی ما را مجبور کند، زیرا یک عادت شده بود. طبق پژوهش های مختلف اگر ما کمتر از 7 تا 8 ساعت بخوابیم فرایند سوخت و ساز ما کم می شود پس اگر از امروز کمتر از 7 ساعت خوابیدید دیگر هرگز نگویید که چگونه لاغر شویم.

راه های سریع برای لاغر شدن؛ چگونه لاغر شویم؟

وبلاگ گیت| چگونه لاغر شویم؟ یا چگونه در یک هفته 4 کیلو لاغر شویم؟ این ها مهم ترین سوال هایی ست که در حال حاضر شما با آن ها روبرو هستید. اما به طور کلی لاغری در یک مدت زمان کوتاه، فکر خوبی نبوده و ممکن است آسیب های جدی به بدن و سلامتی وارد کند، اما بعضی رژیم ها و حرکت های ورزشی در کاهش وزن سریع و سالم بسیار موثر هستند. گاهی یک مهمانی مهم در پیش دارید یا مراسم ازدواج تان نزدیک است و دوست دارید لباس به تن تان زیبا باشد و چربی های اضافه فرم بدن تان را داخل لباس تغر ندهد، عکس های خوبی از مهمانیتان داشته و خاطره خوبی برایتان باقی بماند.

به گزارش وبلاگ گیت، از کم کردن 5 تا 10 درصد از وزنتان شروع کنید. به خودتان زمان بدهید و انعطاف پذیری لازم را برای رسیدن به هدف اصلیتان داشته باشید. به یاد داشته باشید، بیشتر مردم بیش از 6 ماه زمان را برای همین مقدار کاهش وزن صرف می کنند.

و اما سه نکته کوچک برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل:

به جای گفتن من باید کمتر شام بخورم و بیشتر ورزش کنم اهداف تعیین و کوتاه مدت، مثلا روزانه و یا هفتگی، معین کنید. به عنوان مثال:

من برای روز یکشنبه یک غذای سالم خواهم خورد و از مصرف مواد خوراکی چاق کننده پرهیز می کنم.

من در این هفته حداقل سه روز غذای سالم مصرف می کنم و حتی اگر مجبور باشم برای صرف نهار در محیط کار و یا مدرسه بمانم از خانه با خودم غذای سالم خواهم برد.

من در روز های دوشنبه و چهارشنبه هفته بعد، با یکی از دوستانم قرار می گذارم که در حال گپ زدن با هم قدم بزنیم.

من غذای های وسوسه انگیز نمی خرم و اگر در خانه دارم، آن ها را استفاده نمی کنم و از دید خارج می کنم.

غلات صبحانه ای را انتخاب کنید که در هر وعده حداقل 6 گرم فیبر به بدن شما برسانند و مواظب باشید که میزان قند موجود در آن در هر وعده از 10 گرم بیشتر نشود. شیر بدون چربی، موز، توت ها و چند تکه سیب می توانند صبحانه ای ایده آل و خوشمزه باشند.

لزومی ندارد صبحانه خود را به غلات با فیبر بالا محدود کنید، اما در هر صورت باید انتخاب های عاقلانه ای داشته باشید. تکه ای نان سیاه سبوس دار با مقداری کره بدون چربی ترانس نرم می توانند گزینه های خوبی باشند.

سرعت غذا خوردنتان را پایین بیاورید. برای این کار می توانید بعد از هر لقمه ای که در دهان می گذارید قاشق و چنگال را زمین گذاشته و برای لقمه بعد دوباره آن ها را بردارید و یا اینکه می توانید بعد از هر لقمه، لیوانتان را بردشته و یک جرعه آب بنوشید.

در حالت ایده آل شما باید برای هر وعده غذایی حداقل 20 دقیقه زمان بگذارید (تن ها برای خوردن غذا نه آشپزی و یا جمع کردن ظرف ها و ...). اگر بسیار سریع غذا می خورید بهتر است از همین امروز شروع کنید. منطقی تر است که برای شروع از یکی از وعده های غذاییتان شروع کنید، نهار یا شام و یا صبحانه. بعد از مدتی هر سه وعده را به آرامی صرف کنید. داشتن یک ساعت کنار میز غذا برای چک کردن زمان می تواند به شما کمک کند.

عجله نکنید. یک عادت خوب غذایی را انتخاب کنید و یک هفته تمرین کنید تا به صورتِ بخشی از زندگی شما شود و به صورت روتین انجام شود، سپس سراغ عادت خوب غذایی بعدی بروید و بعد از آن سراغ بعدی.

زود خوابیدن که برای بعضی ها آنقدر ساده است که آن را انجام نمی دهند! اگر فقط 40 روز زود بخوابید دیگر بدن شما به آن عادت می کند دقیقا مثل مسواک زدن که از بچگی ما را تا یک ماه مجبور می کردند و بعد از آن دیگر خودمان مسواک می زدیم بدون اینکه کسی ما را مجبور کند، زیرا یک عادت شده بود.

طبق پژوهش های مختلف اگر ما کمتر از 7 تا 8 ساعت بخوابیم فرایند سوخت و ساز ما کم می شود پس اگر از امروز کمتر از 7 ساعت خوابیدید دیگر هرگز نگویید که چگونه لاغر شویم.

هر روانشناس انگیزشی که دیده باشید به شما می گوید برای موفقیت کافیست همه کار هایی که انجام میدهید را بنویسید و این مورد در بحث لاغری هم عمل می کند به اینگونه که شما هر چیزی را که می خورید بنویسید و البته مهم تر از آن باید مقدار کالری آن را هم جلوی آن نوشته باشید.

اگر هم ورزش کردید مقدار کالری از دست رفته را بنویسید و در نهایت حساب کنید که امروز چقدر کالری سوزاندید یا چقدر به شما کالری اضافه شده و آن عدد را یادداشت کنید پس هدف بعدیتان این خواهد بود که روز بعد کالری بیشتری بسوزانید حتی اگر شده یک کالری بیشتر.

توجه داشته باشید که نباید فشار خیلی زیادی به خود بیاورید، زیرا اینکار برای بدن شما خطرناک است و لاغری باید تدریجی باشد.

برای دفع موارد اضافی بدن از قبیل: سدیم و اوره باید آب بیشتری بنوشیم که مقدار آن نباید از 7 لیوان در روز کمتر باشد و هر لحظه که احساس تشنگی کردید سریع یک لیوان آب بنوشید.

علاوه بر آن میوه های پر آب را از قلم نیاندازید مانند گوجه، هندوانه، کرفس، انگور یا اناناس و.... شما حتما باید روزانه حداقل چند عدد از این موارد را مصرف کنید (البته منظورمان از چند عدد برای هندوانه یا آناناس نمی باشد و کافیست در روز فقط نصف آن ها را مصرف کنید).

اگر هدف شما لاغری سریع است پس حتما باید موادی را مصرف کنید که بر روی برچسب آن ها علامت قرمز یا زرد نبینید! در ایران یک برچسب سازمان غذا و دارو وجود دارد که مقدار قند یا چربی را با رنگ های سبز، زرد و قرمز نشان می دهد و علاوه بر آن حتما موادی را مصرف کنید که برچسب استاندارد را داشته باشد.

منبع: فرادید

به "راه های سریع برای لاغر شدن؛ چگونه لاغر شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های سریع برای لاغر شدن؛ چگونه لاغر شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید