معماری و عمران

پانزدهمین فراخوان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس

پانزدهمین دوره فراخوان پذیرش عضویت در مرکز رشد پارک فناوری پردیس شروع شد و تا 16 شهریورماه جاری ادامه خواهد داشت.

8 شهریور 1400

وزن شما چه اثری بر کمرتان می گذارد؟

تبیان/ چاقی باعث انواع و اقسام بیماری ها می گردد مانند دیابت، فشار خون، سکته مغزی و بیماری های قلبی. اما حتی قبل از اینکه این بیماری ها روی بدهند، بیشتر آن هایی که چاق هستند دچار مشکلاتی در کمر خود می شوند.

3 شهریور 1400

بلوک های سنگی در پاسارگاد ساماندهی می گردد

خبرنگاران/فارس مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از ساماندهی بلوک های سنگی آواری موجود در صفه تل تخت از مجموعه جهانی پاسارگاد، اطلاع داد.

4 مرداد 1400

با اقامت در این 5 هتل کوش آداسی سفر به ترکیه بی نظیر می شود!

تور کوش آداسی یکی از بهترین گزینه ها برای گذراندن تعطیلات است. شهر کوش آداسی هتل های بی نظیری دارد. این شهر با سواحل زیبا و متعدد همواره مقصد بسیاری از گردشگران در ترکیه است و از امکانات رفاهی مناسبی نیز برخوردار است. کوش آداسی ترکیه معمولا آب و هوایی...

30 اسفند 1399

انواع شیشه های هوشمند ؛ تکنولوژی ساخت و کاربردهای شیشه هوشمند

قبل از آنکه انواع شیشه های هوشمند (Smart Glass) را بشناسید! لازم است نخست تعریفی از آنها داشته باشیم. شیشه های هوشمند نوعی شیشه منحصر به فرد هستند که قادرند براساس محرک های خارجی، ویژگی انتقال نور خود را تغییر دهند. شیشه های هوشمند به طور معمول در انواع فعال...

25 اسفند 1399

معبد آناهیتا؛ مکانی برای پرستش الهه آب

معبد آناهیتا یکی از آثار تاریخی مربوط به حدود دو هزار سال پیش است که برای پرستش آناهیتا، الهه آب، باروری و فراوانی در کنگاور کرمانشاه ساخته شده است. آدرس دقیق: کنگاور، میانه راه جدید همدان به کرمانشاه، در جهت هگمتانه-تیسفون

15 اسفند 1399

موزه سینما؛ از جاذبه های گردشگری معروف تهران

همه ما کمابیش عاشق رفتن به سینما و تماشای فیلم های سینمایی جذاب و دیدنی هستیم. فیلم هایی که گهگاه تماشای آنها حتی خاطراتی از گذشته های دور را برای ما زنده می کنند. اما جالب است بدانید که سینمای کشورمان را می توان از یک زاویه بسیار متفاوت نیز تماشا کرد....

23 بهمن 1399

خبرنگاران رئیس پلیس: تردد تریلرها در جاده های یخ زده کرمان ممنوع است

کرمان - خبرنگاران - رئیس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: تردد وسایل نقلیه مفصل دار مانند تریلر ها در زمان برف، کولاک و یا یخ زدگی محور ها در جاده ممنوع بوده و باید در اولین توقفگاه ایمن پارک نموده و از ادامه جهت خودداری نمایند.

17 دی 1399

خبرنگاران همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا در انزلی شروع شد

رشت-خبرنگاران-همایش بین المللی اتحادیه مالی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای با حضور جمعی از مسئولان کشوری و نیز اتحادیه اوراسیا در انزلی شروع به کار کرد.

27 آذر 1399

هم افزایی علمی در موضوع کشاورزی و سیل در نظام پایش آزاد

جلسه مشترک سه استان گلستان، لرستان و خوزستان با موضوع هم افزایی علمی حول موضوع کشاورزی و پتانسیل سنجی همکاری به صورت مجازی برگزار گردید.

30 تیر 1399

ناحیه نوآوری در پارک فناوری پردیس ایجاد می گردد

تفاهم نامه احداث فاز 4 پارک فناوری پردیس در راستای ایجاد ناحیه نوآوری در پارک فناوری پردیس منعقد شد.

13 تیر 1399

تهران قدیم را بگردیم

عمارت مسعودیه یکی از زیباترین ساختمان های سلسله قاجار است که در طول تاریخ وقایعی جالب مانند تشکیل نخستین وزارت آموزش و پرورش را شاهد بوده است.

3 فروردین 1399

قرنیز و دانستنی های آن

قرنیز به عنوان المانی تزئینی و کاربردی شناخته می گردد. قرنیز در ظرافت و زیبایی فضای مورد نظر کاربرد داشته و به عنوان المانی کاربردی، از انتقال رطوبت به کف جلوگیری نموده و هم چنین در صورت برخورد اشیا به قسمت پایینی دیوار از ایجاد آسیب به آن جلوگیری می...

4 اسفند 1398

طباطبایی: مجموعه افراسیابی به عنوان پاداش صعود به المپیک در اختیار بسکتبال ایران قرار گیرد

رئیس فدراسیون بسکتبال اعتقاد دارد که سالن شهید افراسیابی می تواند تحول بزرگی در فرایند توسعه بسکتبال ایران به وجود آورد.

25 دی 1398

تامین ایمنی 900 دانش آموز

آسفالت حیاط مدرسه امام جعفر صادق(ع) برای افزایش ایمنی تردد دانش آموزان نونوار و باعث خوشحالی 900 نفر از دانش آموزان و والدین آنها شد.

20 دی 1398