تعاریف و اصطلاحات

اشغالگران به تعهدات خود عمل نکردند، کشورهایی که فقط شعار می دهند

خبرنگاران، گروه بین الملل - عبدالحمید بیاتی: افغانستان این زخم کهنه آسیای غربی مدتی است دوباره سرباز نموده و این بار هم همچون همواره مردم بیگناه و بی پناه این کشور قربانیان اصلی شرایط موجود هستند و گویا تاریخ در این کشور در حال تکرار شدن است.

19 مرداد 1400

اعلام دستگیری غارتگران میراث فرهنگی در دهگلان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، دستگیری غارتگران میراث فرهنگی در دهگلان صورت گرفت.

12 تیر 1400

قرص مزالازین چیست و در چه مواردی تجویز می گردد؟

قرص مزالازین (Mesalazine) از داروهای ضدالتهاب است که به منظور درمان بعضی مسائل گوارشی مثل کولیت روده مورد استفاده قرار می گیرد. تهوع، سردرد، استفراغ و اسهال بعضی از عوارض مصرف مزالازین است.

22 اسفند 1399

سندروم قوس دردناک و روشهای درمان آن

طبنا نیوز/سندروم قوس دردناک یا تاندونیت سوپرااسپیناتوس که بسیار رایج است، شایع ترین مشکل التهابی است که در اطراف مفصل شانه اتفاق می افتد. در این مقاله به آنالیز این عارضه می پردازیم.

14 بهمن 1399

اثر یویو در کاهش وزن چیست؟

زندگی آنلاین/ بسیاری از کسانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند، اغلب با اثر یویو روبرو می شوند. اثر یویو در واقع یک چرخه معیوب است که طی آن فرد وزن کم می نماید، اما پس از آن دوباره وزن خود را به دست آورده و دوباره این فرایند را بارها و بارها تکرار می نماید....

9 بهمن 1399

اخبار گرانی با سرعت مافوق نور، همین سفره خالی را هم جمع کنید، ما به خواب با شکم گرسنه عادت داریم

خبرگزاری خبرنگاران- علیرضا تاجریان- این روزها اخبار گرانی با سرعت مافوق نور در رسانه ها مخابره می شود. سرعت گرانی ها، اصحاب رسانه را هم در شوک سنگین فرو برده است.

4 دی 1399

مستر کارت چیست؟

مسترکارت چیست؟مستر کارت یکی از انواع کردیت کارت یا کارت اعتباری است که با داشتن بیش از 140 نمایندگی در کشورهای مختلف دنیا و با دارا بودن سه میلیون دستگاه پایانه ATMو P.O.S در رتبه اول مبادلات اقتصادی دنیا واقع شده است.

16 آذر 1399

آشنایی با دیابت و درمان فوری آن آشنایی با دیابت و درمان فوری آن

کی از بیماری هایی که این روزها بسیاری از افراد را به خود درگیر نموده است ، دیابت می باشد . بیماری دیابت با افزایش قند خون به وجود می آید . دیابت شیرین ، واژه کامل شده دیابت می باشد که از زبان یونانی به معنای سیفون گرفته شده است . می توان گفت که کلمه دیابت...

6 آذر 1399

هر آنچه در نشست خبری پرسپولیسی ها و اسپانسرشان گذشت

امروز (سه شنبه) باشگاه پرسپولیس با شرکت آتیه داده پرداز جهت اسپانسری به توافق رسید.

19 تیر 1399